• Výlety

• VLAKOM DO MÚZEÍ A GALÉRIÍ – túto skvelú akciu Železníc SR využili triedne pani učiteľky Jakubíková a Máliková a zorganizovali pre svojich žiakov exkurziu do Košíc. Dňa 18.4.2012 krátko po polnoci v miestenkovom kupé odcestovali.

Keďže podmienkou na výhodné cestovanie vlakom bola návšteva múzea, viedli prvé kroky po príchode do metropoly východného Slovenská do Slovenského technického múzea. Múzeum zhromažďuje a kultúrno-výchovne využíva hmotné doklady vedy a techniky z celého územia Slovenska. Žiaci si počas odborného výkladu prezreli expozície: hutníctvo, baníctvo, umelecké kováčstvo, oznamovacia elektrotechnika, chemická expozícia, vývoj geodézie a kartografie, energetické oddelenie, a tak nadobudli nielen nové poznatky, ale s niektorými exponátmi mali možnosť aj osobného kontaktu.

Dóm sv. Alžbety, týčiaci sa v historickom centre pešej zóny, je skvost Košičanov. Víta každého návštevníka už z diaľky. V Dóme sa žiaci s pani učiteľkami poklonili Patrónke Košíc, sv. Alžbete, ktorá bola vyhlásená za svätú za podobnú činnosť a aktivity ako Matka Tereza. Nezabudnuteľný zážitok majú žiaci aj z výstupu na Košickú vežu týčiacu sa pri Dóme sv. Alžbety, z ktorej mali mesto ako na dlani. Po prekonaní 320-tich schodov oddychovali v parku pri Fontánach pred historickou budovou Štátneho divadla.

Planetárium, nachádzajúce sa v objekte STM, ktoré poskytuje záujemcom o astronómiu pohľad na hviezdnu oblohu, planéty, Slnko, Mesiac, bolo poslednou zastávkou na exkurzii.

A na záver treba pripomenúť, že navštívili cukráreň, v ktorej si naplnili svoje hladné žalúdky nielen z vlastných zásob, ale tiež nejakou maškrtou. Vo večerných hodinách sa naši cestovatelia vrátili plní zážitkov domov. /Fotografie vo fotoalbume./