• Zbieram baterky

Projekt recyklácie prenosných baterií a akumulátorov

Ďalší environmentálny projekt, do ktorého sa zapojila naša škola zastrešuje spoločnosť INSA s.r.o., ktorá sa zaoberá zberom, spracovaním a recykláciou malých prenosných batérií a akumulátorov. Projekt nesie názov „ZbieramBaterky“ a je podporený Ministerstvom životného prostredia. Cieľom projektu je organizovanie súťaže v zbere malých prenosných batérií pre školy a podporenie výchovy a súťaživosti mládeže. Najlepšie školy, triedy a zberači budú odmenení hodnotnými cenami. Do projektu je zapojených viac ako 1200 škôl.

Registrácia žiakov:

- registrácia 10 bodov,

- 1 kg odovzdaných baterií 100 bodov,

- 10 superbodov za pozvanie kamaráta do súťaže,

- superbody za vyplnenie kvízov na webovej stránke www.zbierambaterky.sk,

- odmena pre 5 registrovaných žiakov, ktorí počas roka vyzbierajú najviac použitých batérií:

1. miesto 30 000 bodov,

2. miesto 25 000 bodov,

3. miesto 20 000 bodov,

4. miesto 15 000 bodov,

5. miesto 10 000 bodov,

- žiaci môžu zbierať body individuálne alebo v skupinách.

Superbody a body môžeš v E-shope uvedenej stránky vymieňať za darčeky.

Postup pri zbere batérií:

- dostaneš zbernú taštičku na 1 kg batérií,

- za odovzdaný 1 kg batérií dostaneš 1 kupón so stierateľným políčkom,

- prihlás sa do svojho účtu na webovej stránke www.zbierambaterky.sk a zapíš kód ukrytý pod stierateľným políčkom, čím získaš 100 bodov,

- body môžeš vymeniť za ceny v E-shope.

Aké batérie možno odovzdať:

- batérie bežne používané v domácnosti a pôvodom z domácnosti,

- batérie z elektronáradia a mobilných telefónov a to v množstve, ktoré evidentne zodpovedá bežnej spotrebe v domácnosti.

Aké batérie nemožno odovzdať:

- neobvykle veľké množstvo batérií rovnakého typu, ktoré evidentne nepochádzajú z domácnosti,

- batérie neštandartných rozmerov,

- batérie v šulcoch,

- batérie z elektronáradia.