• Školský poriadok ŠKD

Vnútorný poriadok ŠKD 2020/2021       Práva a povinnosti deti

1.  Deti prichádzajú ráno do ŠKD do tomu určenemiestnosti včas, podľa pokynov rodičov a hlásia sa u službukonajúcevychovávateľky.

2.  Dieťa neodchádza svojvoľne z ŠKD a nevaľuje sa od vychovávateľky.

Odchod domov vždy oznamuje vychovávateľke.

3.  Dieťa nosí do ŠKD vhodnú obuv a odev.

4.  Dieťa  nenosí do ŠKD vzácne predmety, drahé hračky a predmety, ktoré by mohli ublížiť na zdraví.

5.  Dieťa zodpovedá samo za stratu mobilu a ostatnýccenných vecí, ktoré nemá nosiť do školy.

6.  Dieťa nepoužíva mobil počas činností v ŠKD. Telefonuje iba vo výnimočných prípadoch po konzultácii s vychovávateľkou.

7.  Dieťa dbá o čistotu v priestoroch školyŠKD, v šatni, udržuje poriadok a prezúva sa.

8.  Dieťa v ŠKD úmyselne nepoškodzuje majetok školy a inventár. Prípadné poškodenie nahradí, alebzabezpí opravu.

9.  Dieťa  v ŠKD dodržuje hygienické návyky.

10.Deti v ŠKD sa riadia pokynmi vychovávateliek.

11.Dieťa pri pobyte v priestoroch školnepoškodzuje zeleň.

12. Dieťa  sa vo všetkých  priestoroch školy správa slne, disciplinovanezdraví všetkýcvyučujúcich a dospelých.

13Dieťa v ŠKD neohrozuje ničím a nijakým spôsobom ostatnýcžiakov a seba.

Práva

1.  Dieťa má právo na oddych a zrekreovanie sa po vyučovaní.

2.  Dieťa má právo nčas na obed a olovrant a poskytnutie potrebného množstva tekutín.

3.  Dieťa má právo  na slobodu prejavu a myslenia.

4.  Dieťa má právo zúčastňovať sa na akciách organizovaných ŠKD.

5.  Dieťa má právo na zabezpečenie prístupu k informáciám, ktoré podporujú jeho morálny a sociálny rozvoj.

6.  Dieťa má právo na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia v zdravom životnom prostredí.

7.  Dieťa má právo na ochranu pred fyzickým a psychickým násilím.

8. Dieťa navštevujúce ŠKD má všetky práva dieťaťa, ktoré sú stanovené v “Právach  dieťaťa.”

Dátum:  28. augusta 2020

Vypracovala:  M. Šintálová,