Cirkevná spojená škola

Prihlásenie
V škole a mimo školy Videá Zber papiera

V škole a mimo školy

Dňa 9.6.2012 sa pred kostolom sv.Štefana konala akcia tvorenia kobercov z lupienkov kvetov a listov stromov. Pod vedením pána riaditeľa ZŠ sv.Márie Goretti Mariána Maráka a sestričky Goretti deti ZŠ sv.M.Goretti z triedy 7.B T.Moravanská, B.Maronová, 7.A T.Kováčová, M.E.Marinkovičová, N.Kaneková, M.Jančovičová, T.Doubravová, 6.A B.Grmanová, N.Papcúnová, 4.A M.Maronová a najmladší žiak z 1.A P.Maron pomáhali vytvárať krásne koberce. Foto nájdete na linku:

http://czspiestany.edupage.org/album/

Dňa 5. - 6.6.2012 sa uskutočnili Majstrovstva SLovenska v Orientačnom behu na Skalke. Z našej školy sa zúčastnili súrodenci Drahovskí a Terazka Orviská, Mária Brnová a Šulgan ml. kde obsadili v kategóriach 4. a 5.miesto. Srdečne blahoželáme.

Foto z akcie: http://czspiestany.edupage.org/album/?

NOC KOSTOLOV v Piešťanoch v kostole sv.Štefana

http://www.pnky.sk/aktuality/kostol-sv-stefana-objali-zivou-retazou/

Dňa 1.6. 2012 sme mali v ŠKD na I. stupni milú súťaž. Naše malé „mamičky“ súťažili so svojimi „deťmi“ bábikami. Museli svoje bábätka prezliecť, vykúpať, nakŕmiť, zaspievať uspávanku aj povešať plienky. Všetky „mamičky“ to úspešne zvládli, za čo si vyslúžili peknú odmenu.

http://czspiestany.edupage.org/album/

Dňa 25.5.2012 a 1.6.2012 dramatický krúžok z III. ročníka, ktorý vedie sr. Lucietta, predviedol deťom v MŠ Zavretý kút a na Detvianskej ulici rozprávku „Soľ nad zlato“. Malým divákom sa rozprávka veľmi páčila čo vyjadrili slovne i veľkým potleskom.

http://czspiestany.edupage.org/album/

 

Dňa 23. apríla 2012 sa v ŠKD na I. stupni ZŠ sv. M.Goretti všetko zazelenalo. Deti aj pani vychovávateľky oblečené v zelenom si pripomenuli Deň Zeme.

Na tento deň sme si pripravili „Rukatý strom“ a „Rukaté slniečko“ .

Popoludnie sme strávili na školskom dvore, kde pán riaditeľ zasadil stromček. Potom nás čakali ďalšie zábavné súťaže. Celé popoludnie nás sprevádzali „Štyri ročné obdobia“.

Žiaci zo ŠKD „Nezábudka“

 

 

Lyžiarský výcvikový kurz - Chopok - Jasná

Od 3.3. - 9.3.2013 sa žiaci našej školy zúčastnili lyžiarského výcvikového kurzu v Jasnej. Bývali v Hoteli Liptov, ktorý bol od zjazdovky vzdialený cca 5 minút. Lyžiari pod vedením p.uč.Petriskovej a p.uč Minčíka mali možnosť zlyžovať všetky náročné aj menej náročné zjazdovky. Keďže im počasie každý deň prialo a usmievalo sa na nich slniečko, vždy odchádzali zo zjazdovky príjemne unavení a slniečkom opálení. Ďakujeme Pánu Bohu za ochranu, že sa celí a plní zážitkov vrátili opäť ku svojim rodinám.

Foto nájdete vo fotoalbume :)

 

LUSKÁČIK:

Prvé februárové dni sme na našej škole venovali kultúrnemu zážitku. Žiaci oboch stupňov sa zúčastnili krásneho baletného predstavenia Luskáčik. Toto predstavenie pripravili učitelia a žiaci ZUŠ v Piešťanoch. Všetci sme boli prekvapení vysokou úrovňou profesionality tohoto predstavenia. Baletné výkony sólistov i skupín boli naozaj
očarujúce, kostýmy pestré, výprava mala značnú výpovednú hodnotu. Naši žiaci prežili veľmi pekné predstavenie, náš vnútorný život obohacujúce predstavenia. Ďakujeme ZUŠ za pekný kultúrny zážitok!