• Exkurzia žiakov 8.A a 9.A

• 04.06.2023 15:31
        • Po stopách dejín Slovenska

• Dňa 17.5. 2023 sa triedy 8.A a 9.A zúčastnili exkurzie do Naháča - malebnej dedinky v Trnavskom kraji a do Modry. Navštívili sme dve expozície a to Múzeum Juraja Fándlyho v Naháči, ktorý je zároveň súčasťou bývalej rím. katolíckej fary a Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre.

Aj napriek nepriazni počasia a komplikáciám na cestách sme si tento deň užili a videli sme opäť niečo nové.

Múzeálna expozícia v Naháči je rozdelená na dve časti, v prvej sme mohli vidieť vzácne dokumenty o živote a diele J. Fándlyho, druhú časť tvorila tzv. ,,čierna kuchyňa” a v ďalších troch miestnosatiach nás zaujali dobové odevy a zamestnanie roľníckeho a remeselníckeho obyvateľstva.

Vo výdatnom lejaku sme pokračovali v ceste do mesta Modra, kde sa nachádza Slovenské národné múzeum Ľudovíta Štúra. Po príchode na nás už čakala pani sprievodkyňa, ktorá nás srdečne privítala a zaviedla nás do ďalšej expozície Ľudovít Štúr a moderné Slovensko. Nahliadli sme do každej miestnosti a dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí o živote Ľudovíta Štúra, o jeho novinárskej, politickej činnosti i o jeho osobnom živote. Exkurziu sme zakončili návštevou pamätnej izby, kde Ľ. Štúr strávil posledné týždne svojho života.

Naši žiaci molhi využiť moderné interaktívne technológie, ktoré sú novinkou tohto múzea, a ktoré Ľ. Štúra prepájajú so súčasnosťou.

Celý fotoalbum z návštevy múzea nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: