• Podmienky prijímania detí na základné vzdelávanie v základnej škole

• Na plnenie povinnej školskej dochádzky sú zákonní zástupcovia povinní prihlásiť deti, ktoré k 31.8.2023 dovŕšia vek 6 rokov.
        • Zápis sa týka aj detí, ktoré mali odklad plnenia školskej dochádzky, teda v aktuálnom školskom roku 2022/2023 do 1.ročníka nenastúpili (znovu musíte vyplniť prihlášku).
        • Na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať aj dieťa, ktoré nedovŕši šiesty rok a absolvovalo povinné predprimárne vzdelávanie /MŠ/, no vždy po súhlasnom vyjadrení príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a so súhlasným vyjadrením všeobecného lekára pre deti a dorast. Plnenie povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ zákonný zástupca preukazuje „potvrdení“ príslušnej MŠ.
        • Zákonní zástupcovia dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami predložia k prihláške na zápis aj písomné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.
        • Ak dieťa k 31.8.2023 dovŕši 6 rok veku, ale nedosiahne školskú spôsobilosť, jeho zákonný zástupca ho prihlási na plnenie PŠD (povinná školská dochádzka - zápis) v základnej škole, môže takéto dieťa pokračovať vo vzdelávaní v materskej škole za dodržania nasledovného:

- ak dieťa navštevuje materskú školu, zákonný zástupca požiada riaditeľku  materskej školy o pokračovanie vzdelávania v materskej škole v šk. roku 2023/24

- k žiadosti priloží písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast a informovaný súhlas s pokračovaním vzdelávania v MŠ.

O podaní žiadosti informuje riaditeľku základnej školy.

• Zápisu sa zúčastňuje dieťa spolu so zákonným zástupcom. Na zápis /na overenie osobných  údajov/ je potrebné so sebou priniesť občiansky preukaz zákonného zástupcu a rodný list dieťaťa.
        • Na zápis zákonný zástupca prinesie vytlačenú prihlášku aj s prílohami / všetky info sú  uvedené v záložke Zápis.
        • O prijatí dieťaťa na základné vzdelávanie rozhodne riaditeľka školy do 15. júna 2023.
        • Pokiaľ sa zákonný zástupca rozhodne zmeniť školu dieťaťa dodatočne po zápise, musí to oznámiť predchádzajúcej škole najneskôr do 30. júna 2023.
        • Ak má dieťa zdravotný problém, mal by o tom rodič vo vlastnom záujme a predovšetkým  v záujme svojho dieťaťa informovať pri zápise do školy.

Mgr.Helena Križanová, riaditeľka školy