• Nitra a misijné múzeum

• 04.06.2023 16:39
        • Exkurzia
        • Žiaci 2.A a 4.B triedy sa spolu s triednymi pani učiteľkami vybrali na exkurziu do Nitry.

Počas cesty autobus žiaci pozorovali rozmanitosť prírody. Exkurzia bola zameraná na poznávanie kultúr krajín sveta. Žiaci navštívili misijné múzeum, kde sa im venoval páter – verbista.

Žiaci sa dozvedeli o poslaní verbistov, ktorí ohlasujú Božie slovo v rôznych krajinách sveta. Prezreli si exponáty múzea. Spolu s vyučujúcimi sa žiaci vybrali aj na Kalváriu, odkiaľ bol krásny výhľad na okolie.

Nakoniec sa žiaci pozreli aj do neďalekého kláštora sestier de Notre Dame, kde sa stretli so sestrami a zároveň sa mohli zoznámiť so setrami, za ktoré sa modlili počas roka a s ktorými boli počas roka v kontakte.

Exkurzia sa deťom veľmi páčila a celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: