• História našich predkov

• 15.06.2023 20:30
        • Ako sa žilo v minulosti?

• Viete si predstaviť spať v jednej posteli s ďalšími 7 ľuďmi? Chutilo by vám jesť z misy , z ktorej je spolu s vami zároveň ďalších 15 ľudí? Nasýtilo by vás to?

Presne takéto otázky donútili zamyslieť sa nad životom ľudí v minulosti, žiakov tretieho ročníka. Na exkurzii v obci Krakovany navštívili etnografické múzeum, po ktorom ich sprevádzala a o živote ľudí im zaujímavo rozprávala majiteľka ,pani Daniela Piscová. Žiakov privítala v ľudovom nárečí , v ktorom viedla celú exkurziu. Na vlastné oči mohli vidieť predmety bežného života z minulosti, vybavenie izieb, oblečenie na rôzne príležitosti a dozvedeli sa aj o veľkom a v histórii významnom nálezisku z rímskeho obdobia v tejto obci, ktorej časť sa nazýva Stráže.

Exkurzia bola vďaka pani sprievodkyni bohatá na viaceré interaktívne činnosti. Spoločne si zahrali vyčítanky, zaspievali ľudové piesne a na malú chvíľu si vyskúšali aká bola práca nočného trubača.

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: