• Polročné povzbudenie pre vás od Maríny

• 08.04.2021 12:10
      • Ako dobre začať druhý polrok? Som tu pre vás každú stredu od 14:00 na mojom ZOOM-e
        Viac sa dozviete v článku
      • Ahojte dievčatá a chlapci,

už je to polrok čo som s vami na škole, veľa z vás ma už lepšie pozná nakoľko sa spolu často rozprávame, ale nájdu sa ešte aj takí, s ktorými som strávila menej času, takže sa lepšie ešte len spoznáme. V prvom rade nezabúdajte, že som tu pre vás, takže sa na mňa môžete obrátiť s čímkoľvek. Môj mail a moje telefónne číslo je na spodku každého mailu, ktorý vám posielam.

Prečo vám ale teraz píšem?

Nakoľko nám končí prvý polrok a vaše známky sú už uzatvorené, teraz je najlepší čas si zhodnotiť, ako nám to každému išlo. Veľa z vás to zvládlo na výbornú, ale nájdu sa aj takí, ktorí na začiatku učenie trošku podcenili, neskôr už bolo ťažšie to dohnať alebo sa im to nepodarilo podľa ich očakávania z rôznych dôvodov.

Ale netreba vôbec zúfať, nakoľko nás čaká ešte druhý polrok.

Skúste si zapamätať, ako ste sa cítili, keď ste týždeň pred uzatvorením známok prehovárali pani učiteľky nech vám dajú ešte šancu, ako ste spolupracovali na hodinách, aby ste ukázali, že vám na tom záleží, ako ste sa veľmi snažili.

Niekedy to vyšlo, ale niekedy aj nie lebo už bolo neskoro. Skúsme to urobiť inak.

Teraz je najlepší čas "začať odznova"! Ako to urobiť? Proste sa snažiť od prvého dňa, učiť sa z hodiny na hodinu, odovzdávať domáce úlohy načas, "nachytať" dobré známky hneď od začiatku.

Viem, že to momentálne nie je ani pre vás úplne ľahké, že možno máte pocit, že sa vám doma učiť nechce, že je tam veľa vecí, ktoré vás rozptyľujú. Ale môžete to brať aj z pozitívnej stránky.

Online učenie cez ZOOM je nastavené len na 4x35 minút za deň (cca 5 minút sa prihlasujeme) a to naozaj nie je veľa a ja verím, že sa tých 4x35min. dokážete sústrediť na učenie. Sústrediť znamená prihlasovať sa na čas, sedieť za stolom - nie na posteli, mať všetky knihy a zošity na daný predmet pri sebe a zapájať sa do vyučovania. Škola vám končí o 11.40, urobte si domáce úlohy kým máte informácie z celého dňa ešte čerstvé, potom sa naobedujte a od školy MÁTE VOĽNO.

A teraz tá najdôležitejšia časť. Každý z vás sa môže zlepšiť. Známky na vysvedčení za druhý polrok sa od šiesteho ročníka počítajú do hodnotenia na strednú školu, takže verím, že chcete aby boli čo najlepšie.

Porozmýšľajte a rozhodnite sa, či sa chcete v nejakom predmete zlepšiť a mať lepšiu známku na konci roka. JA som tu, aby som vám v tom pomohla. Každý z vás, kto sa rozhodne BYŤ TEN LEPŠÍ mi môže napísať. Porozprávame sa o aký predmet ide, oznámime to a dohodneme sa aj s pani učiteľkou, ktorá Ťa daný predmet učí a bude určite veľmi rada že sa chceš zlepšiť a pomôže Ti v tom. Budeme na tom pracovať spolu, aby si sa v tom necítil sám alebo že to nezvládneš. Samozrejme to bude chcieť prácu a námahu aj z Tvojej strany. Verte, že urobím všetko, aby sme to spolu zvládli a že som na vašej strane. ;-)

S niektorými z vás som sa o tomto rozprávala a dohodla už prvý polrok a môžem vám povedať, že aj pani učiteľky videli ako sa konkrétni žiaci zlepšili v učení ale aj v správaní a bolo to vidno aj na ich známkach.

Takže na záver: verím, že začnete druhý polrok v plnom nasadení, že sa budete snažiť o čo najlepšie výsledky, že mi napíšete alebo zavoláte, keď budete ten/tá, kto sa chce zlepšiť.

Keďže ja vás vídam na ZOOM-e hlavne počas vyučovania, kedy nemáme čas sa spolu rozprávať, preto Vám budem k dispozícii každú stredu od 14.00 hod. na ZOOM-e, kde sa môžeme spolu porozprávať, zasmiať, čokoľvek sa ma opýtať alebo sa mi môžete "požalovať". ;-).