• Vážení rodičia, milí naši žiaci!

• 04.09.2022 12:09
      • Blíži sa Nový školský rok 2022/2023.
      • Tešíme sa na nových žiakov - prvákov, povzbudzujeme odchádzajúcich žiakov - deviatakov. Stručne vám napíšem, čo nás čaká do nastávajúcich dní.

Podľa Rozhodnutia ministra školstva s účinnosťou od 1.septembra 2022 sa na účel školského vyučovania v škole (prezenčne) a prevádzky školských zariadení predkladá vyhlásenie o bezpríznakovosti. Celé znenie Rozhodnutia na stránke ministerstva školstva nájdete po kliknutí TU!!.

V našom prípade to bude tak, ako doteraz, prostredníctvom webovej stránky Edupage. Vždy večer pred začiatkom školského týždňa podá rodič žiaka Vyhlásenie o bezpríznakovosti.

Prváci ho dostanú od triednej pani učiteľky spolu so samotestami v tomto týždni a v prvý deň ho vyplnené prinesú do školy.

V týždni od 30.08.2022 do 02.09.2022 si v prípade záujmu môžete prevziať u triedneho učiteľa vášho dieťaťa samotestovacie sady k identifikácii  ochorenia Covid -19.

Školský rok začneme 5.septembra 2022 o 8:00 hod. Slávnostnou svätou omšou v kostole sv. Štefana.

Žiaci prídu o 7:50 hod. za svojimi triednymi učiteľmi pred kostol (nie do budovy školy). Po skončení sv. omše pôjdu s triednymi učiteľmi na školský dvor 2.stupňa, kde bude pokračovať program prvého školského dňa.

Všetci žiaci dostanú informácie na nasledujúce školské dni prostredníctvom triednych učiteľov, prváci so svojimi rodičmi pôjdu s triednou pani učiteľkou a pani vychovávateľkou do triedy, kde dostanú ďalšie informácie. Ostatní žiaci idú v prvý školský deň po programe a informáciách od triedneho učiteľa domov. Obedy sú od druhého dňa vyučovania.

V utorok 6.septembra 2022 pokračujeme informáciami v triedach s triednymi učiteľmi a oboznámením sa školského poriadku a všetkého nového, čo žiakov čaká v novom školskom roku. Taktiež sa dozvedia o krúžkoch, ktoré sú im umožnené v tomto školskom roku.

Krúžky nájdete po kliknutí na link: Ponuka krúžkov 2022/2023.

Od stredy 7.septembra 2022 učíme podľa záväzného rozvrhu hodín na školský rok 2022/2023.

Všetky zmeny, informácie, ktoré sa budú týkať zmeny organizácie vyučovania sa milí rodičia dozviete včas cez Edupage alebo  cez webovú stránku školy.

Záverom nás všetkých povzbudzujem v láske jeden k druhému a k chuti učiť sa. Nech nám k tomu pomáha a milosti vyprosuje naša patrónka školy - sv. Mária Goretti, ktorej život nám hovorí: „Ak má Božie milosrdenstvo tvár svojich svätých, nech Boh stále ochráni viac, ako čokoľvek iné, nevinnosť a svätosť detí.“

Tešíme sa na vás v Novom školskom roku 2022/2023.

V mene všetkých pracovníkov školy Vaša riaditeľka Mgr. Helena Križanová