• Centrum voľného času pri CSŠ v Piešťanoch

• 02.09.2023 16:10
      • Školský rok 2023/2024
      • Milí rodičia a žiaci!

Kresťanské hodnoty a talent predstavujú dve substancie, ktoré ak sa rozvíjajú bok po boku, dejú sa úžasné veci. A práve tento model ponúka naša školy. Prioritou je samozrejme vzdelávanie no pritom sa v deťoch snažíme odkryť a rozvíjať ich nadanie. Svedčia o tom mnohopočetné úspechy vo sférach umeleckého prednesu, športu, výtvarného umenia, fyzikálnych či matematických súťaží ...

Najväčšiu zásluhu na týchto triumfoch majú nepochybne naši šikovní žiaci, ale svoj podiel nesú aj učitelia, ktorí svojimi vycibrenými skúsenosťami dokážu identifikovať silné stránky jednotlivcov a posúvať ich na vyššiu úroveň. To sa im darí vďaka pozitívnemu mysleniu, priateľských vzťahoch s deťmi, odbornými konzultáciami a širokému spektru krúžkov, kde sa žiaci môžu realizovať a postupne zdokonaľovať.

Centrum voľného času pri CSŠ v Piešťanoch začína krúžovú činnosť od 2. októbra 2023 (pondelok) a potrvá 9 mesiacov do júna 2024 počas školského roka 2023/2024.

Ponúkame tieto krúžky:

1. stupeň

Por. číslo

Vedúci krúžku

Názov krúžku

1.

Mgr. K. Gmitterová

Hudobno-spevácky krúžok 1.-4. ročník

pondelok - 13:30-14:30

piatok - 13:30-14:30

2.

Mgr. L. Krajčírová

Šikovný jazýček 1. ročník

utorok  - 13:30-14:30

streda - 13:30-14:30

3.

Mgr. B. Žažová

Čitateľský krúžok 1.-4. ročník

jedenkrát do týždňa výpožičná doba - pondelok

4.

I. Kováčová

Mažoretky 1.-4. ročník

5.

J. Galandáková

Ľudový tanec a spev  1.-4. ročník

utorok

1. stupeň

Por. číslo

Vedúci krúžku

Názov krúžku

1.

Mgr. M. Demčáková

Cvičenia z matematiky

2.

Mgr. L. Tamajková

Cvičenia zo slovenského jazyka  9. ročník

3.

Mgr. L. Tamajková

Čitateľský krúžok 5.-8. ročník

jedenkrát do týždňa výpožičná doba - streda

4.

Mgr. M. Križanová

Hudobno-spevácky krúžok

5.-8. ročník

pondelok

5.

Mgr. M. Križanová

Novinársky krúžok 5.-8. ročník

6.

Mgr. R. Gajdošík

Športový krúžok  5.-8. ročník

streda alebo štvrtok

Žiaci si vyberú maximálne 2 krúžky, ktoré budú navštevovať 2 hodinytýždenne, pričom 1 hodina trvá 60 minút. Termín a miesto krúžkov sa určí po dohode s vedúcimi krúžkov podľa rozvrhu hodín. Krúžky sa konajú po vyučovaní.

Prihlášky na krúžky:

Žiaci dostanú dňa 5. 9. 2023(utorok) prihlášku na krúžky. Odovzdať ju musia všetci žiaci najneskôr do 7. 9. 2023 triednej pani učiteľke podpísanú zákonným zástupcom. Ak sa žiak neprihlási na krúžok, vypíše prihlášku bez názvov krúžkov a odovzdá ju tak isto podpísanú zákonným zástupcom triednej pani učiteľke v danom termíne.

Počet žiakov v krúžku:

Minimálny počet žiakov prihlásených v krúžku je 12 a maximálnypočet 24. Deťom sa prídu predstaviť jednotliví vedúci krúžkov do triedy, od ktorých sa dozvedia, o čom bude krúžok.

Uhrádzanie krúžkov:

Každý mesiac sa uhrádza 1 €, pričom žiak môže navštevovať 2 krúžky v rámci 1 eura. Celková suma je 9 € na celý školský rok (9 mesiacov). Uhradiť sumu môžete cez bankový prevod na číslo účtu:

IBAN: SK8702000000000066038212.

Variabilný symbol dieťaťa nájdete na EduPage v platbách. Do poznámky napíšete meno a priezvisko Vášho dieťaťa, variabilný symbol, slovo krúžok a uvediete triedu dieťaťa. Ak niekto nemá prístup na EduPage, príp. nemá možnosť uhradiť danú sumu cez účet, môže ju uhradiť v hotovosti na ekonomickom úseku u pani E. Tomíkovej.

Poznámka:

Prosíme rodičov, aby prispeli vzdelávacími poukazmi na aktivity školskej knižnice (tým, že darujú poukaz), ktorej aktivít sa žiaci zúčastnia počas školského roka bez uhradenia poplatku na CVČ. Bude to dôležité na vzdelávanie žiakov v čitateľskej gramotnosti.