• Ľudské telo

• 04.02.2023 10:52
      • Aké orgány ukrýva naše telo
      • Určité témy na vyučovaní sú pre pochopenie teoretickej časti učiva príliš náročné. Hlavne v mladších ročníkoch. Preto žiaci na vyučovaní využívajú rôzne zaujímavé pomôcky.

O téme ľudského tela si vedia veľa prečítať v encyklopédiach a napozerať na obrázkoch. Oveľa zaujímavejší spôsob však využili na hodine Prírodovedy v treťom ročníku, keď priložili ruku k dielu i rodičia.

Pri vyučovaní tráviacej sústavy manipulovali žiaci názorne s figurínou panáčika, ktorá bola ušitá z látky spolu s orgánmi tvoriacimi rôzne sústavy ľudského tela. Tie ušila jedna z mamičiek žiačky v danom ročníku. Žiaci  mohli rozobrať vnútornosti z tkaniny a vidieť ako sú v tele prekryté, ako sa navzájom chránia a lepšie chápať na čo slúžia. Pomocou suchého zipsu potom orgány ukladali na ich miesto a pomenovávali ich.

Na hodine videli aj modernú technológiu- jedna zo žiačok priniesla z domu tričko, ku ktorému vyučujúca stiahla aplikáciu určenú do mobilu. Keď si žiačka tričko obliekla a žiaci s telefónom pomocou aplikácie nasnímali tričko, tak na displai mobilu sa im priamo na tele spolužiačky ukázali orgány, tak ako ich má ukryté pod kožou. Pomocou jednotlivých úkonov na obrazovke mohli orgány zväčšovať, otáčať ich, sledovať ako pracuje srdce, ako v ňom koluje krv a mnohé ďalšie.

Veľmi pekne ďakujeme rodičom našich žiakov , že nám pomáhajú vo vyučovaní aj takouto formou.

Fotky si môžete pozrieť v galérií po klinutí na nižšie priloženú fotografiu: