• Vianočné aranžovanie v Spojenej škole Rakovice

• 29.01.2024 14:44
      • Kreatívne aranžovanie našich žiakov
      • Dňa 30. novembra 2023 sa naši kreatívni žiaci: Liliana Mikulášová, Barbora Halandová, Tomáš Fabian a Matej Kusenda zúčastnili aranžérskej súťaže vianočných dekorácií v rámci Dňa otvorených dverí v Spojenej škole Rakovice. Téma Vianoc bola hlavným motívom súťaže v aranžovaní určenej pre žiakov 7., 8. a 9. ročníka základnej školy.

V slávnostne vyzdobenej jedálni dýchala na návštevníkov vianočná nálada prostredníctvom ukážky stolovania, ale aj pri pečení a ochutnávke oblátok a medu. Pozornosť pútali aj maturanti – floristi, ktorí pred očami zúčastnených vykonávali praktickú časť maturitnej skúšky s vianočnou tematikou.

Návštevníci mohli obdivovať vianočnú výzdobu v triedach a pochutnať si na medovníkoch, ktoré napiekli žiaci v rámci praktického vyučovania. Záujemcovia o štúdium sa dozvedeli informácie o študijných a učebných odboroch, ako aj výhody štúdia na tejto škole.

Okrem žiakov si aranžovanie vyskúšali aj sprevádzajúce pani učiteľky pod vedením majsterky odbornej výchovy.

Klobúk dole všetkým kreatívnym žiakom!