• Jobus v škole

• 18.03.2024 21:36
      • alebo marec – mesiac knihy

• V piatok 15. marca našu školu navštívila vzácna návšteva. V rámci marca – mesiaca knihy k nám dobehol a svojou radosťou rozveselil deň spisovateľ Branislav Jobus. Žiakom predstavil svoje knihy i hrdinov, ktorí sa nápadne podobajú práve jemu.

Braňo, ako sme ho familiárne nazvali, nám predstavil Muflóna Ancijáša, ktorý tak ako on túžil cestovať. Ale aj komisára, ktorý riešil strašný prípad v hlavnom meste. Dážďovka Milica či Štefan Drco, čo vyhral kopu hnoja nás tiež pobavili. Celá beseda sa niesla v radostnom duchu. A to aj vďaka piesňam, ktoré nám Braňo zaspieval a zahral na rýli. Kto by si len pomyslel, že aj obyčajný záhradný rýľ môže byť parádnym hudobným nástrojom. A ešte k tomu elektrickým.

Deti sa do popuku zasmiali a nakoniec zažili atmosféru ako na ozajstnom rockovom koncerte. A ako po takom rockovom koncerte býva, nechýbala ani autogramiáda. Už teraz sa tešíme, čo ďalšieho zažijeme.