• Už ste to čítali ?

• 18.03.2024 21:40
      • Článok našich žiakov v celoslovenskom časopise

• Žiaci štvrtého ročníka našej školy zažili veľký úspech. Od začiatku školského roka odoberajú celoslovensky známy , detský časopis Rebrík. Okrem zaujímavých článkov s duchovnou tematikou a logických úloh, sa v ňom každý mesiac dočítali niečo zaujímavé o rôznych slovenských mestách.

Preto sa sami rozhodli, že sa pokúsia napísať o našom meste Piešťany. Každý žiak si zháňal materiály a podklady o histórii, informácie a zaujímavosti o známych rodákoch, kultúrnych a prírodných pamiatkach, veľa z nich aj sami navštívili s ich rodinami a pofotili sa pri nich.

Následne tieto údaje spísali na počítačoch do súvislých textov , priložili fotografie , nakreslili obrázky a prostredníctvom triednej učiteľky, ktorá komunikovala s redakciou,  poslali  do vydavateľstva časopisu.

O pár týždňov sa dozvedeli, že ich články si v redakcii prečítali a vybrali na zverejnenie  1 z nich, ktorý si všetci môžete prečítať v tomto mesačnom  =   Marcovom vydaní časopisu Rebrík.

Deti v sebe dokážu objaviť veľa pokladov, keď ich správne vedieme.