• Deň jablka

• 28.10.2021 21:30
      • Rozlúčili sme sa pred jesennými prázdninami

• Každoročne si 21.10 pripomíname svetový Deň jablka. Žiaci prvého stupňa si ho užili posledný vyučovací deň pred jesennými prázdninami.

Spoločne v každej triede pod vedením svojich pani učiteliek hádali hádanky, rozprávali sa o  jablku, jeho význame v konzumácii, povedali si o ňom niekoľko zaujímavých faktov a zaspievali piesne. Po výchovných prvkoch si ukázali na plode z akých častí sa skladá, následne zložili papierové jabĺčko a pomenúvali jeho časti. Vyskúšali si zaujímavé pokusy s jablkom, sódou bikarbóny a octu. Vytvorili krásne výtvarné diela a žiaci tretieho ročníka hravou formou počítali záhadné matematické úlohy.

Za odmenu čakala žiakov ochutnávka doma pečených koláčov, bábovky, lievancov a domácej štrúdle, ktorých recepty si mohli prečítať na pripravených kartičkách.

Touto formou ďakujeme spoločnosti Plantex Veselé za poskytnutie vzoriek odrôd jabĺk na výstavu a občerstvenie v podobe jabĺk a džúsov. Rodine Dragulovej za rôzne druhy domáceho medu, ktoré boli súčasťou výstavy a ostatným rodičom, ktorí napiekli koláče.

Ďakujeme !

Celú fotogalériu nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: