• Aj učitelia sa vzdelávajú

• 26.04.2022 07:44
      • Poobedná škola pre pani učiteľky

• Do školy nechodia len deti ale i dospelí.

Aj pani učiteľky v Piešťanskom okrese chcú byť šikovnejšie a vzdelávať svojich žiakov zaujímavejšou, zábavnejšou formou.

Preto  sa v pondelok 11.4. po vyučovaní zúčastnili zaujímavého vzdelávacieho semináru zameraného na využívanie  matematických pomôcok vo vyučovacom procese.

Lektorkami semináru boli pani Ing. Mária Okálová a PaedDr. Martina Totkovičová, PhD. zo spoločnosti ABCedu .

Vzdelávanie prebiehalo hravou formou, prácou s konkrétnymi pomôckami, ktoré môžu učitelia využívať na svojich hodinách matematiky. Názorne si vyskúšali prácu s autokorektívnymi  kartičkami, stavby z kociek podľa plánu, navigácie, zo zápisu stavby, počítali príklady na kartičkách, precvičovali kombinatoriku, rozširovali si priestorovú predstavivosť a sami na sebe zistili ako zábavne sa dá matematika učiť bez toho, aby si to uvedomovali.

Celý album fotografií nájdete po kliknutí na fotografiu nižšie: