• Všetci potrebujeme domov

• 01.05.2022 15:07
      • Inscenácia z knihy Kláry Jarunkovej

• Inscenované čítanie z knihy Kláry Jarunkovej predviedla žiakom druhého ročníka šikovná herečka Bc. Sidónia Féderová. Žiaci si sami vyskúšali aké je to zahrať, improvizovať v hre, keď si ich pani herečka zobrala na pódium a zamiešala do deja. Vyskúšali si hranie danej role aj prácu s rekvizitami.

Hlavnou myšlienkou bol domov. Miesto, kde sa cítime príjemne a v bezpečí, kam sa radi vraciame nielen kvôli veciam, ktoré ho vytvárajú, ale aj kvôli rodine a priateľom. Priestor, ktorý zdieľame s ostatnými, ale v ktorom môžeme byť aj sami so sebou. V priebehu workshopu sme sa dozvedeli viac o starostiach, túžbach, smútkoch aj nádeji, ktorú na svojej ceste za domovom prežívajú nielen psíkovia. Zamyslelisme sa nad tým, ako sa cítia a čo asi prežívajú všetci, ktorí svoj domov stratia a ako im vieme pomôcť.

Po predstavení sa o deji aj o príprave rekvizít a hlavnej myšlienky celej inscenácie pozhovárali s hlavnou predstaviteľkou . Po nej a spoločnom fotení si ešte prešli výstavu ilustrácii z kníh Kláry Jarunkovej, ktorej narodeniny sme si týmto divadelným predstavením pripomenuli.

Všetky fotografie z dňa Zeme si môžte pozrieť po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: