• Biela pastelka I.stupeň

• 02.10.2022 16:49
      • Aké je to nevidieť?

• Pri verejnej zbierke Biela pastelka si okrem dobrého pocitu z pomoci druhému, vyskúšali žiaci tretieho ročníka, aké je to byť nevidiaci.

Počas vyučovania sa museli za pomoci spolužiakov pripraviť na hodinu. Hľadali si školské pomôcky v taške, niektorí museli zvládnuť cestu po triede k šanónom, kde ich mávajú odložené. Vyskúšali, aké je to nájsť písaciu potrebu a podpísať sa na tabuľu. Prstami nahmatávali riadky a snažili sa správne napísať svoje meno.  Na vyučovaní matematiky hmatom zisťovali aké čísla nahmatali na lavici a vytvárali príklady.

Spoločne si pozreli videá zo stránky youtube, kde nevidiaci odpovedali na otázky ako vnímajú farby, prečo nie je dobré hladkať vodiace psa. Žiaci si uvedomili, aké náročné je bežné fungovanie ľudí, ktorí nevidia a čomu všetkému sú v živote vystavení, čo musia zvládať.

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: