• Biela pastelka / Čierno - biely deň

• 02.10.2022 16:54
      • Podporili sme dobrú vec
      • Dňa 23.09. 2022 sa aj v našej škole uskutočnila zbierka Biela pastelka, ktorú každoročne organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Úlohou tejto finančnej zbierky je finančná pomoc nevidiacim vrátiť sa do života – napríklad výcvik vodiacich psov, psychologické poradenstvo, naučiť nevidiacich žiť bez zraku. Našu školu navštívili dvaja dobrovoľníci, ktorí žiakom priblížili dôvod zbierky a na čo konkrétne sa finančné prostriedky použijú.

V tento výnimočný deň sa aj žiaci 1. aj 2. stupňa symbolicky obliekli do čierno - bielych farieb, aby tak vyjadrili podporu a solidaritu nevidiacim a slabozrakým. Preto sme tento deň nazvali aj ,,Čierno - biely deň“. Trieda ktorá mala najväčší počet žiakov oblečených do čierno – biela, vyhrala sladkú odmenu. Čierno - biely deň svojím oblečením podporili aj naši učitelia.

Vyhodnotenie skončilo takto:

Zo všetkých tried prvého stupňa vyhrala trieda 2.A a zo všetkých tried druhého stupňa vyhrala 7.A trieda.

Všetkým žiakom, ktorí sa zapojili srdečne ďakujeme za podporu ľuďom, ktorí to potrebujú.

Celý fotoalbum z Čierno - bieleho dňa nájdete po kliknutí na nižšie priložený plagát: