• „Kam na strednú školu v Trnavskej župe.“

• 16.10.2022 17:21
      • Vyber si školu pre svoju budúcnosť!
      • Dňa 27.09.2022 sa žiaci 8.A a 9.A triedy našej Cirkevnej spojenej školy zúčastnili podujatia, ktoré sa uskutočnilo v meste Trnava pod názvom: „Kam na strednú školu v Trnavskej župe.“

Žiaci sa oboznámili so širokou ponukou stredných škôl a ich odborov, ktoré ponúkajú kvalitné vzdelávanie. Výstavy sa zúčastnili stredné odborné školy, obchodné akadémie, gymnáziá a iné typy škôl v rámci Trnavského kraja.

Celkovo sa odprezentovalo približne 50 vystavovateľov rôzneho zamerania. Séria podujatí bola zároveň ukážkou aktivít študentov stredných škôl. Tí sa touto formou predviedli pred svojimi budúcimi spolužiakmi, a to svojou prácou a výrobkami z  odboru ako kozmetik, kaderník, cukrár alebo kuchár. Konkrétne išlo o prezentáciu jednoduchých výrobkov studenej kuchyne, denného líčenia, kaderníckych služieb alebo masáží šije a rúk. Oboznámili sa s  duálnym vzdelávaním, ktoré župa reštartovala v spolupráci so zamestnávateľmi. Spolu s ním majú budúci študenti možnosť už počas štúdia nielen získať odbornú prax, ale si aj privyrobiť a využívať tak množstvo benefitov. K benefitom patrí aj motivačný balík výhod, ktoré pozostávajú zo štipendia, bezplatného cestovania prímestskými autobusmi a ubytovania na internátoch.

Aj napriek daždivému počasiu si pani učiteľky so všetkými žiakmi užili príjemný deň.

Bližšie informácie o školách nájdete na stránkach Trnavského samosprávneho kraja po kliknutí TU!!

Fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: