• Deň zdravia

• 01.11.2022 12:46
      • Aby sme zdraví boli

• Pred jesennými prázdninami si žiaci prvého stupňa pripomenuli aké je dôležité starať sa o svoje zdravie.

V triedach s pani učiteľkami riešili zaujímavé úlohy o potravinách  zdravých pre telo. Na chodbe si žiaci mohli prezrieť výstavu ovocia a prečítať si o každom druhu zaujímavosti, zároveň mali pripravenú názornú ukážku toho, prečo sú sladené nápoje škodlivé pre naše telo. Pri každom druhu boli pripravené nádoby s počtom kociek cukru, ktorý obsahujú.

Prváci a druháci si neskôr poriadne zacvičili v telocvični pod vedením lektora z Happy Move a tretiaci a štvrtáci zažili besedu so športovkyňou Lýdiou Drahovskou z Piešťan. Zhovárali sa o dôležitosti športovania, o začiatkoch jej kariéry i jej športových úspechoch na slovenských ale aj zahraničných súťažiach. Na besedu si pripravila prezentáciu z jej športových súťaží i ukážku medailí, ktoré sa jej podarilo získať .

Po obede v  Školskom klube detí si potom žiaci pobehali na školskom dvore s krásnymi farebnými šarkanmi.

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: