• Malí ornitológovia

• 07.12.2022 08:37
      • Ako pomáhať vtáctvu

• Dňa 24.11.2022 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili besedy Malý ornitológ so vzácnym pánom ornitológom E. Kubicom.

Beseda sa konala v spolupráci OZ Komunitného centra Svätého Štefana v priestoroch našej telocvične. Oboznámili nás so známymi i neznámymi  živočíchmi nášho rekreačného regiónu Sĺňava. Počas besedy mohli žiaci možnosť vidieť vzácny film, ktorý pripravil pán Kubica v spolupráci s tímom a ktorý vyhral 1.miesto v Európskej súťaži filmov. Takto mohli nahliadnuť do sveta vzácnych a ohrozených druhov fauny. Okrem tohto filmu žiaci mohli vidieť krásne detailné fotografie živočíchov.

Počas besedy videli skutočné búdky a krmítka pre vtáčikov s odborným výkladom ako prikrmovať v čase zimy. Na záver dostali búdky, ktoré si mohli poskladať a vyzdobiť podľa svojich predstáv. Tieto im 2.12. posvätil v kostole sv. Štefana pán farár. Projekt bol financovaný z dotácií poskytnutej Trnavským samosprávnym krajom a z 2%, ktoré darovali farníci z kostola sv. Štefana.

V areáli školy budú rozmiestnené kŕmidlá s možnosťou prikrmovania vtáctva.

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: