• Fašiangová slávnosť na 2.stupni

• 07.03.2023 20:19
      • Promenáda v maskách

• Mesiac február je už tradične mesiacom karnevalov a zábav. Aj tento rok sme v našej škole zakončili fašiangy na 1. aj na 2. stupni a to len pár dní pred jarnými prázdninami. Dňa 16.2. 2023 po vyhodnotení polročného snaženia sa naša škola premenila na kráľovstvo masiek a rozprávkových postavičiek. Žiaci 1. stupňa sa v maskách predviedli v telocvični, žiaci 2. stupňa v priestoroch hlavnej budovy školy.

Fašiangy je obdobie od Troch kráľov až do pol noci pred popolcovou stredou. Potom nasleduje 40 dňový pôst až do Veľkého piatku.

Súčasťou karnevalu bola bohatá tombola, ktorú nám zabezpečili rodičia našich žiakov, takže každej maske sa ušla cena. Tombola bola veľmi pestrá a deti sa veľmi tešili, k tomu nám hrala hudba a spoločne sme sa fotili vo fotokútiku. Do masiek sa prezliekli aj naši učitelia aj asistenti. Okrem zábavy  sa žiaci tešili zo sladkej odmeny, či občerstvenia v podobe džúsov, slaného aj sladkého.

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: