• Hollého pamätník

• 14.03.2023 15:56
      • Chvíľka poézie

• Po jarných prázdninách si žiaci prvého stupňa vychutnali spoločné chvíle pri počúvaní poézie a prózy z úst svojich spolužiakov a kamarátov.

Dňa 27.2.2023 sa konalo školské kolo v recitačnej súťaži Hollého pamätník. Medzi sebou súperili žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka v prednese poézie a prózy v zastúpení tých najlepších z každej triedy.

V prednese poézie sa na treťom mieste umiestnilatretiačka LelaGoda, s ukážkou od Milana Rúfusa , s názvom Zlatá muzika. Na druhom mieste sa umiestnil so svojím prednesomžiak tretieho ročníka, Timotej Chrvala s jeho textom od Ľudmile Podjavorínskej – Čin, čin a víťazom sa stal žiak štvrtého ročníka Šimon Bucko s dielom TurčínPoničan od Sama Chalúpku.

V prednese prózy obsadil tretie miesto žiak Ondrej Capek z tretieho ročníka s humornou ukážkou Nemocnica pre zvieratá, na druhom mieste sa umiestnila Alžbeta Halandová s prednesom GuľkoBombuľko, od Márie Ďuríčkovej a víťazkou sa stala žiačka štvrtého ročníka Lívia Vatolíková s dielom Danka a Janka - Prečo si taká ako ja?;  od Márie Ďuríčkovej.

Víťazi postúpili do okresného kola, kde nás budú reprezentovať.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom gratulujeme !

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: