• Ako sa dotvára fotka?

• 14.04.2023 20:04
      • Jedna ako druhá

• Dňa 30.3. sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili výstavy portrétov fotografa Karola Kállaya.

Výstavou Nezabudnuteľní ich sprevádzala a podala výklad pani Katarína Kosánová. Žiakom predstavila viaceré významné slovenské osobnosti hercov, spisovateľov, maliarov, ktorí boli modelmi pre portréty. Po samotnej výstave sa presunuli do priestorov knižnice, kde na nich čakala zaujímavá úloha – dokresliť druhú časť portrétov dvoch osobností. Na výber bol herec Ladislav Chudík a samotný fotograf Karol Kállay. To ako sa žiakom podarilo dokresliť druhú časť portrétov sa môžete presvedčiť v galérii.

Po tvorivej dielni zažili ešte výstavu divadelných bábok a rekvizít v depozitáriu. Videli aký je rozdiel v maňuškách, marionetách, bábkach i kostýmoch, ako fungujú niektoré otáčavé scény v divadle a čo sú to kulisy.

Celý fotoalbum z výstavy portrétov nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: