• Marec – mesiac knihy

• 14.04.2023 20:35
      • Knižná polícia pátrala po čitateľoch

• V mesiaci marec sa na 2. stupni uskutočnila pekná aktivita pre podporu čítania detí. Podujali sa na to žiaci 7.A triedy, ktorí predstavovali knižnú políciu. Ich úlohou bolo každý týždeň pátrať po čitateľoch v našej škole. Zo začiatku prichytila mnoho žiakov, ktorí si cez prestávku čítali poznámky, alebo sa učili na ďalšiu hodinu. Prichytených čitateľov odmeňovali sladkými cukríkmi, či lízankami.

Posledný marcový týždeň však bola polícia už prísnejšia a hľadala čitateľov kníh. Žiaci sa museli podrobiť krátkemu výsluchu – o čom kniha je, aké sú hlavné postavy, čo sa v knihe práve odohráva. Týchto čitateľov už odmenili peknou záložkou do knihy.

Veľké poďakovanie patrí žiakom Adamovi Mudrončíkovi a Damiánovi Drahovskému za aktívnu účasť na tomto projekte a podporu čítania v našej škole.