• Buzalkova Trnava 2023

• 26.06.2023 21:20
      • Máme veľa talentovaných žiakov
      • Na sviatok sv. Antona Paduánskeho , 13.6.2023, si prevzali ocenenie, na dvanástom ročníku súťaže Buzalkova Trnava, až jedenásti žiaci našej školy.

Prvé miesto v kategórii Základné školy 1.stupeň,  obsadil Timotei Chrvala z tretieho ročníka, jeho spolužiačka Barbora Halásová sa umiestnila na druhom mieste a žiačka štvrtého ročníka, Lívia Vatolíková získala tretie miesto.

V kategórii Základných škôl 2.stupeň vyhral druhé miesto žiak Maximilián Žitňanský z deviateho ročníka.

Zo štvrtého ročníka sa v kategórií Ikt prezentácii 1.stupeň Základných škôl umiestnila na prvom mieste žiačka Zara Petrášová,  ako druhý skončil Jakub Hlbocký a Simona Sláviková obsadila krásne tretie miesto.

Katarína Michalková ,z ôsmeho ročníka,  vyhrala v kategórii Výtvarné práce  prvé miesto a na druhom mieste skončil Tomáš Fabian zo siedmeho ročníka. Obe kresby si môžete pozrieť vo fotogalérii aj s autormi.

Nakoľko bolo zapojených viacero škôl a zaslaných množstvo prác, porota sa rozhodla udeliť ocenenie aj v oblasti Práce iného umeleckého spracovania, kde sa  v kategórii Základných škôl 2.stupňa umiestnili na prvom mieste Tomáš Fabian zo siedmeho ročníka  a na druhom mieste získali ocenenie  Jakub Fabian a Dominika Vargová, ktorí vytvorili 3D zobrazenia , ako oni vnímali myšlienku celej súťaže, ktorou bolo ,,Budovanie pokoja medzi ľuďmi“ .

Medzi vyhodnocovaním jednotlivých kategórii sa prezentovali hrou na rôznych hudobných nástrojoch žiaci zo Základnej umeleckej školy sv. Gorazda z Vrbového.

Všetky práce aj s fotkami autorov si môžete pozrieť v našej galérii a veru, je sa na čo pozerať!