• Lučanská dolina

• 26.06.2023 21:33
      • Po stopách vody

• V piatok 16.6. sa deti 2. A zúčastnili exkurzie s názvom Po stopách vody. Deti sa zhromaždili na školskom dvore, odkiaľ sa vybrali do neďalekej obce Lúka. Obec Lúka ponúka krásnu dolinu, ktorej vravíme Lučanská dolina.

Deti sa spolu s pani učiteľkou a pánom sprievodcom – skvelým ockom našej Juditky vybrali po stopách vody. Videli prameň, nakukli do tmavých jaskyniek s horizontálnymi studničkami. A vôbec sa nebáli, na cestu si svietili iba baterkami a k tomu mali knihu prežitia v prírode, keby sa stratili. :)

Mohli pozorovať ako a kde sa voda zhromažďuje predtým, ako putuje do vodojemu a následne do domácností. Na lúke sa dostatočne vyjašili a dozvedeli sa niečo aj o včelách. Videli matku kráľovnú, zapaľovali dymák a sledovali, ako včely usilovne pracujú na tom, aby mali med. Peknú prednášku zavŕšili opekačkou, ktorá sa im veľmi páčila a nanukom, ktorý si zaslúžili mexickou vlnou od traktoristu. To bolo zábavy.

Napokon sa všetci šťastne vrátili do školy, kde ešte dlho rozprávali o tom, čo zažili.

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: