• Atlantis – Levice

• 26.06.2023 21:40
      • Veda nie je nuda

• O tom ako funguje fyzika v živote a čo čaká žiakov vo vyšších ročníkoch v teoretických častiach , sa boli žiaci tretieho ročníka presvedčiť vo vzdelávacom centre  Atlantis, v meste Levice, vďaka svojej spolužiačke, ktorá im vyhrala v centre návštevu!

Celá exkurzia  sa snažila  u žiakov  vyvolať záujem o fyzikálne, chemické a iné deje, ktoré sú okolo nás. Zážitkovým spôsobom im vysvetlila fyzikálne a chemické zákony, priblížila princípy očných klamov. Prostredníctvom interaktívnych voliteľných programov sa preniesli do čias Titanicu, kde si na vlastnej koži vyskúšali aké je to prechádzať sa naklonenými izbami potápajúcej sa lode, objavovali vesmír, prichádzali na to, ako fungujú fyzikálne zákony v živote.  Program bol interaktívny a poskytol veľa  súťaženia a nezabudnuteľných zážitkov pre žiakov.

Najväčší úspech mali atrakcie v podobe 9D simulácii  a  vytvárania bublín. Celý program v nás zanechal  toľko nadšenia, že sa v nasledujúcom ročníku plánujeme vrátiť a zažiť ešte neokúsené programy z ich dielne ako –život dinosaurov, Harry Potter akadémia, Egypt, záhady ľudského života, či robotika a umelá inteligencia.

Vrelo odporúčame aj ako dobrý výlet cez letné prázdniny!

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: