• Ako sa bývalo v minulosti?

• 21.10.2023 20:27
      • Sme zruční

• Na hodinách Vlastivedy sa žiaci štvrtého ročníka učili o živote ľudí v minulosti.

Učivo bolo bohaté na množstvo informácii. Pre ich lepšie zapamätávania si žiaci vyrobili modeli osád, v akých v minulosti žili ľudia. Predtým , ako ich zhotovili , zopakovali si , z akých materiálov sa vtedy domy stavali, čo všetko mali vo svojom okolí a prečo, ako taká osada vyzerala a kto ju tvoril. Žiaci boli skutočne šikovní , pohrali sa s dostupným materiálom a popri vedomostiach si precvičili vlastnú trpezlivosť a zároveň zdokonaľovali svoje zručnosti.

Svoje práce mali vystavené aj na chodbe školy, kde si ich mohli ostatní pedagógovia a žiaci z ďalších ročníkov pozrieť.

Kreativitu a nápaditosť spojené s históriou si môžete pozrieť na fotkách v galérii !