• Týždeň zdravia

• 21.10.2023 20:58
      • Jeme zdravo

• Uplynulý týždeň sa žiaci prvého stupňa zapojili do akcie s názvom Hovorme o jedle.

Každý deň ich čakal zaujímavý program, ktorý sa týkal stravovania, potravín a ich spracovania.

V pondelok videli ako sa miesi cesto na chlieb, ako kysne , i ako sa pečie v pekárničke. Vďaka zapojeným rodičom mali žiaci možnosť vyskúšať si miesiť cesto na chlebík, ochutnať rôzne doma pečené chlebíky, vidieť na výstave na chodbe aké produkty sa z múky pečú aj aké druhy múky existujú. Tí odvážnejší si vyskúšali pomocou mlynčeka vyrobiť strúhanku.

V utorok sme všetci prišli vo farbách ovocia a priniesli sme ho aj na výstavu. V triedach si žiaci urobili malé hostiny a žiaci 4.ročníka si vyskúšali aké je to sušiť ovocie v sušičke i čo to obnáša v príprave na sušenie. Na výtvarnej výchove potom tvorili krásne práce.

Streda sa niesla v bielej farbe ako je mlieko. Na spoločnej chodbe si žiaci vyskúšali aké je to dojiť kravičku, aj keď tá naša bola len kartónová.

Vo štvrtok sme si priniesli na ukážku strukoviny  a tretiaci z nich vytvárali na pracovnom obrázky.

Týždeň sme ukončili témou cukry, soli, tuky vo štvrtom ročníku . Žiaci si vyskúšali prostredníctvom pokusu ako si môžu sami vytvoriť kryštál pomocou soli , vody a tepla v triede. Proces kryštalizácie  budú pozorovať nasledujúce dni.

Fotografie z nabitého týždňa si môžete pozrieť v našej fotogalérii.