• Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice - súťaž

• 29.10.2023 21:23
      • Školská knižnica Vám dáva priestor na to, aby ste boli výnimoční

• Akciu pripravili žiaci VI. ročníka, ktorí si pripravili stanovište zamerané na rozvoj čitateľskej gramotnosti a obohatenie o milé hry, ktoré súviseli s dielami a knihami, ktoré prezentovali. Žiaci s danými aktivitami nemali veľa skúseností a toto podujatie bolo pre nich výzvou. Prvotné obavy vystriedala kreativita a tvorivosť a začala sa krásna púť za programom pre ostatných žiakov.

Žiaci si na čitateľskom krúžku vybrali knihu, ktorá ich oslovila a posolstvo chceli šíriť ďalej. Stotožnili sa s hlavnými postavami, vytvorili si kostýmy a s nadšením pripravovali aktivity pre deti. Keďže to bola naša prvá spoločná akcia a mali sme vyhradených 6 vyučovacích hodín v daný deň, kvôli obmedzenému priestoru a času sme zvolili, že to bude pre žiakov prvého stupňa a piatakov.

Pred akciou žiaci pripravili priestory školskej knižnice, ktoré vyzdobili kvetmi, výstavkou kníh a dekoráciami. Pripravili si príhovor, ktorý obsahoval hlavnú myšlienku našej akcie, že knižnica nám dáva priestor byť výnimočnými.  Do príhovoru vložili vlastné pocity, myšlienky a úvahy, prečo a ako máme možnosť byť výnimočnými. Zamysleli sa nad potrebou čítania kníh, stotožňovanie sa s postavami a svetom, ktorý sa nám takto otvára. Akcia mala pozitívny ohlas u žiakov i pedagógov.