Cirkevná spojená škola

Prihlásenie
Recyklohry Zbieram baterky Zber tonerov Zber úsporných žiariviek

Triedime odpady v rámci Recyklohier             

 

 Naša škola sa zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u mladej generácie a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení v čo najvyššej miere.

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK je umiestnená na 1. stupni na Vodárenskej ulici aj na 2. stupni na Štefánikovej ulici.

Každý žiak môže do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

            Rodičia, aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.

 

Praktické a bezpečnostné inštrukcie pre zber použitých elektrozariadení do červených zberných nádob

 

ÁNO

• všetky drobné elektrozariadenia, ktoré prejdú vhadzovacím otvorom (resp. sa vojdú do zbernej nádoby)

• napr.: rádiá, mp3 prehrávače, diskmany, walkmany, kalkulačky, telefóny, drobné počítačové vybavenie, elektrické hračky, hudobné nástroje, ale tiež napríklad varné kanvice, kulmy, fény aku skrutkovače a ďalšie…

• všetky elektrozariadenia musia byť kompletné

NIE

elektrozariadenia, ktoré sa svojím rozmerom nevojdú do zbernej nádoby

• nekompletné (demontované) elektrozariadenia

• televízory a počítačové monitory, práčky, sporáky, chladničky

• žiarivky a úsporné žiarovky

• batérie a akumulátory