• Deň Zeme v elektrárni

• 23.04.2023 20:26
        • Ako chrániť matičku Zem

• Prečo je dôležité chrániť našu planétu Zem si žiaci tretieho ročníka pripomenuli v piatok 14. Apríla v priestoroch mestskej Elektrárne Piešťany.

Podujatie si pre žiakov pripravilo mesto v spolupráci s niekoľkými partnermi. Vstupenkou bol prázdny obal z tetrapaku, ktorý pri vstupe žiaci vhadzovali do pripraveného kontajneru. Ako odmenu dostali vrecko s rôznymi darčekmi.

Žiakov podujatím sprevádzal výborný moderátor ,pán Richard Vrablec. Ten viedol v úvode motivačný rozhovor a organizoval súťaže na pódium. Pripomenul nám dátum, v ktorý oslavujeme Deň Zeme – 22.4. Žiaci si v priestoroch elektrárne prešli niekoľko stanovíšť, na ktorých sa venovali rôznym zaujímavým eko činnostiam – videli ako sa z tetrapaku vyrába papier, triedili odpadky, sadili rastliny, zoznámili sa s prácou zametacieho auta od spoločnosti Služby mesta Pieštany, skúsili si ako sa sedí v smetiarskom aute od sponzora MariusPedersen, ktorý organizoval hneď niekoľko stanovíšť s aktivitami.

V priestoroch elektrárne si zopakovali kto tvorí spoločenstvo včiel, ako tvoria med, z ktorých rastlín hopodľa obdobia kvitnutia zbierajú. Mohli si zakúpiť niekoľko pochutín v bezobalovom obchodíku Onakô, učili sa kompostovať a ochutnali vodu z cisterny spoločnosti TAVOS. V priebehu celej akcie sa žiaci mohli odfotiť s maskotom Albertom – stromom, ako symbolom života.

Po výdatných aktivitách čakalo žiakov predstavenie v podaní vystúpenia Braňa Jobusa, ktorý im predstavil svoju literárnu tvorbu i piesne ku knihám, ktoré sám napísal .

Fotografie z akcie si môžete prezrieť po klinutí na nižšie priloženú fotografiu: