• Svetový deň Zeme

• 28.04.2023 20:24
        • Nezabúdajme na jej ochranu

• Žiaci prvého stupňa si v piatok 21.4. pripomenuli svetový Deň Zeme.

V triedach s pani učiteľkami si najskôr pomocou prezentácie zopakovali prečo je potrebné ochraňovať planétu Zem, ako jej môžeme pomáhať k čistote a udržiavať ju zdravú a ako správne triediť odpad. Po rozhovoroch potom žiaci tvorili v každej triede s pani učiteľkami rôzne maľby, pracovné listy, na školskom dvore skrášľovali bylinkový záhon, sadili nové bylinky, trhali burinu, hrali eko hry. Spoznávali rôzne druhy rastlín, ktoré sa učili určovať pomocou kníh, triedili zvieratá do prírodných spoločenstiev , spievali pesničky, prakticky  triedili odpadky do košov v triedach a hrali kvízy.

Žiaci štvrtého ročníka vyrábali projekty - eko čističky vody z PET fliaš - učili sa filtrovať vodu pomocou piesku, štrku, kamienkov  a  projekt - 3D modely zemegule aj s jej prierezom.

Vďaka slnečnému počasiu si spoločne užili krásny a poučný deň, ktorého priebeh si môžeme pozrieť v našej fotogalérii, ktorú nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: