• Podpor svoj odbor!

• 29.01.2024 14:33
        • Žiaci 7., 8. a 9. ročníka sa v rámci kariérneho poradenstva zapojili do súťaže s názvom: Podpor svoj odbor!

• Ako súťaž prebiehala?

Žiaci stredných odborných škôl, ktorí študujú v študijných a učebných odboroch s poľnohospodárskym, potravinárskym, lesníckym a veterinárnym zameraním, vytvorili krátke videá zamerané na propagáciu ich školy a učebných odborov.

Triedne kolektívy základných škôl potom pod vedením kariérových poradcov zrealizovali “videoochutnávku“ odborov, ktoré sú k dispozícii na YouTube kanáli PODPOR SVOJ ODBOR. Základné školy videá vyhodnotili.

Aj naši žiaci vybrali najzaujímavejšie videá a spoločne sme odoslali vyhodnocujúce dotazníky.

Žiaci sa dozvedeli mnoho informácii o odboroch, ktorých absolventi častokrát absentujú v praxi, a pri tom sú odbory študentmi častokrát nenaplnené. Zaujali ich odbory ako napríklad mäsiar, lesník, pekár, cukrár, kinológ a mnoho iných. Všetci sme ohodnotili túto aktivitu veľmi pozitívne.