• Čo je nové v knižnici?

• 24.10.2021 12:08
        • Koláž

• V priestoroch Mestskej knižnice Piešťany si žiaci druhého ročníka vyskúšali, ako sa vytvára koláž.

Hudobnú tématiku si vybrali po spoločnom rozhovore s pani lektorkou Katarínou Kosánovou. Tá žiakom predstavila tvorbu známej českej ilustrátorky Renáty Fučíkovej , ktorá sa zaoberá vo svojich dielach hlavne históriou.  V jej knihe s názvom Antonín Dvořák, o ktorej sa spolu so žiakmi rozprávali a čítali si z nej úryvky, bola hlavnou témou tvorba tohto významného hudobného skladateľa. Formou ilustrácii od pani Fučíkovej si tak detský čitateľ lepšie osvojí základné skladby z dejín hudby.

V závere našej návštevy si žiaci vytvorili koláž z hudobných nástrojov. Nezabudli ani na výmenu kníh, ktoré s radosťou doma čítajú.

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: