Informácie súvisiace s pandémiou

• 30.08.2021 13:36
      • Informácie k návratu žiakov 1.stupňa do školy od 12.04.2021
      • Vážení rodičia!

V pondelok 12.04.2021 je návrat do škôl žiakov 1.stupňa. Podmienkou návratu detí do školských lavíc je otestovanie jedného zákonného zástupcu. V prípade, že dieťa má rodičov rozdelených - nežijú v spoločnej domácnosti - a stretáva sa s obidvomi, treba negatívny test od obidvoch rodičov.

V pondelok 12.04.2021 nastupujeme do školy o 7.00 hod. Pani učiteľky budú v tento deň v triedach spolu so žiakmi od 7.00 hod.

Podmienkou pre nástup žiaka 1.stupňa na prezenčné vyučovanie je podpísať a odovzdať Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Odovzdať ho môžete viacerými spôsobmi a to:

1. ONLINE cez Edupage. Po prihlásení nájsť kategóriu žiadosti/vyhlásenia, stlačiť + a vybrať vyhlásenie o bezinfekčnosti (11a) zákonného zástupcu atď.

- K žiadosti prikladáte potvrdenie o negatívnom výsledku RT - PCR testu alebo potvrdenie negatívneho výsledku antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie (nie staršieho ako 7 dní) alebo potvrdenie o výnimke.

- Výnimku tvoria tí, ktorí ochorenie Covid - 19 prekonali a prinesú kópiu od lekára, ktorý im potvrdenie vydal. V potvrdení je uvedený dátum do kedy je táto ochranná lehota platná. Sú to tri mesiace.

2. Pri bráne školy 1. stupňa odovzdáte službe Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré je na konci tohto oznamu priložené na stiahnutie.

Ako príloha čestného vyhlásenia o bezinfekčnosti sa prikladá:

- Potvrdenie o negatívnom výsledku RT - PCR testu alebo potvrdenie negatívneho výsledku antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie (nie staršieho ako 7 dní) alebo potvrdenie o výnimke.

Ak nemáte možnosť si Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti vytlačiť a potvrdenie o výsledku RT-PCR testu alebo potvrdenie negatívneho výsledku antigénového testu oskenovať alebo skopírovať, pri vchode do prvého stupňa bude v pondelok 12.04.2021 od 7.00 hod. služba, ktorá Vám poskytne Čestné vyhlásenie na vypísanie priamo na mieste a skopíruje potvrdenie o teste.

Verím, že všetko pôjde tak, aby sme pripravili deťom a aj učiteľom pokojnú atmosféru na vyučovanie. Celý týždeň budú so svojimi žiakmi len triedne pani učiteľky. Žiaci sa budú učiť 4 vyučovacie hodiny - rozvrh vám napíše triedna pani učiteľka, potom budú mať ŠKD. Prosím vás, aby ste aj v ŠKD dodržiavali pravidlá, na ktorých sme sa už dohodli.

Dostali sme darom telefóny, ktorých čísla budú jednotlivým triedam a ŠKD k dispozícii. Telefónne číslo dostanete od svojej triednej učiteľky v oznamovacom emaily o telefónnych číslach pre triedy.

Telefóny budú slúžiť ako vrátnik pre situácie, keď:

1. potrebujete vyzdvihnúť svoje dieťa skôr,

2. z oprávnených dôvodov prídete neskôr do školy, aby ste sa dostali do školy.

Majú len prijímací charakter, nedá sa z nich volať naspäť, preto prosím trpezlivo počkajte, kým pani učiteľka, alebo pani vychovávateľka telefón zdvihne.

Ďakujem vám za spoluprácu a verím, že všetko dobre dopadne. Buďme k sebe ústretoví a láskaví. Vždy si predstavme, čo by som robila ja, keby som bol/a/ v tejto situácii.

Nech nám Pán pomáha a chráni nás!

Vaša riaditeľka Helenka!

Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu na stiahnutie tu:

Cestne_vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_1.stupen.docx