Informácie súvisiace s pandémiou

• NÁVOD - Ako podať potvrdenie o bezinfekčnosti ONLINE

• 19.04.2021 17:30
      • Podanie jednoducho - rýchlo a bez zbytočného papierovania
      • Vážení rodičia, učitelia a žiaci,

nakoľko podľa rozhodnutia Ministerstva Školstva SR je podmienkou nástupu detí do školy otestovanie jedného zákonného zástupcu, v prípade, že dieťa má rodičov rozdelených - nežijú v spoločnej domácnosti - a stretáva sa s obidvomi, treba negatívny test od obidvoch rodičov a odovzdanie potvrdenia o bezinfekčnosti, chceme Vás upozorniť a požiadať o využívanie ONLINE možnosti na odovzdanie týchto dokumentov.

Je to veľmi jednoduché, rýchle a vyhneme sa tým zbytočnému papierovaniu.

Pre úplnú informáciu sme pre Vás pripravili podrobný návod ako na to.

1.  Otvoriť stránku školy

2.  Prihlásiť sa cez stránku školy na EduPage – v pravo hore

3. Nájsť kategóriu – Žiadosti/vyhlásenia (ak túto kategóriu nevidíte, tak ste prihlásení pod účtom Vašeho dieťaťa a musíte sa prihlásiť pod rodičovský účet)

4.  Stlačiť červené + (nájdete ho v pravo dole)

5.  Potom nájsť:

a.) Rodičia žiakov I.stupňa:

- Vyhlásenie o bezinfekčnosti – (11a) zák. zástupca (MŠ,I. stupeň ZŠ, SŠ)

b.) Rodičia žiakov II.stupňa:

- Vyhlásenie o bezinfekčnosti – (8a) žiak a zákonný zástupca (II. Stupeň ZŠ, SŠ)

6.  Vybrať vyhlásenie, ktoré sa ma týka a stračiť ENTER.

7.  Vybrať dátum – je to dátum testovania

8.  Postup ako vyplniť vyhlásenie:

a.) Rodičia žiakov I. stupňa: na vrchu je meno, potom dátum, ktorý ste zadali.

Treba vybrať – Vyhlasujem: Rodič možnosť a.) alebo b.)

Treba vložiť – Súbory – Potvrdenie o testovaní alebo platnú výnimku z testovania. Vybrať súbor a vložiť fotografiu alebo sken testu. Tí, čo máte potvrdenie cez SMS, môžete si urobiť fotku obrazovky (screen shot)

b.) Rodičia žiakov II. stupňa: vrchu je meno, potom dátum, ktorý ste zadali.

Treba vybrať –   vyhlasujem: Rodič možnosť a.) alebo b.)

vyhlasujem: Žiak možnosť a.) alebo b.)

Treba vložiť – Súbory – Potvrdenie o testovaní alebo platnú výnimku z testovania rodič aj žiak. Vybrať súbor a vložiť fotografiu alebo sken testu. Tí, čo máte potvrdenie cez SMS, môžete si urobiť fotku obrazovky (screen shot).

9. Prečítať si vyhlásenie, ktoré podpisujete a keď so všetkým súhlasíte, stlačte ULOŽIŤ.

Ďakujeme veľmi pekne a dúfame, že to všetci zvládneme týmto spôsobom a uľahčíme tým prácu sebe aj ostatným.