Informácie súvisiace s pandémiou

• Vyjadrenie Rady školy k návratu žiakov II. stupňa do lavíc školy

• 24.04.2021 11:28
      • Uznesenie zo zasadnutia Rady školy zo dňa 21.04.2021
      • V stredu 21.04.2021 zasadla Rada školy ohľadne objasnenia podmienok nástupu žiakov II. stupňa na prezenčnú formu výučby.

Riaditeľka školy oboznámila členov Rady s podmienkami nástupu detí od pondelka 26.04.2021, ktoré sú zadefinované v aktuálnej vyhláške a informovala ich, že nechce porušovať pravidlá stanovené Ministerstvom školstva SR. Podobne, ako na iných školách aj na našej škole je potrebné rešpektovať ich. Členovia Rady školy prediskutovali túto tému a dospeli k záveru, že obchádzanie stanovených pravidiel by neprospelo škole, jej zriaďovateľovi, zamestnancom, ani žiakom a ich rodičom. Zhodli sa, že aktuálne opatrenia súvisiace s nástupom detí do škôl spôsobujú viaceré menšie, či väčšie komplikácie nie len v školstve, ale aj v ostatných oblastiach, ale ich dodržiavanie je potrebné, aby sme predišli šíreniu ochorenia a čo najskôr sme sa mohli vrátiť do normálneho režimu.

Pán dekan Gallovič napísal vo svojej úvahe: „Vieme, že štátne zákony a predpisy škola musí zachovávať, ak chce fungovať. Štát má na to prostriedky to vyžadovať.

Môžeme to však robiť vždy v duchu a sile milosrdenstva.“

Zároveň chce Rada školy touto formou rodičom a žiakom školy, vedeniu, učiteľom, ako aj ostatným zamestnancom školy poďakovať za trpezlivosť a prosí aj naďalej o rešpektovanie stanovených pravidiel dúfajúc, že postupne bude možné ich uvoľňovanie a v blízkej budúcnosti sa dočkáme chodu škôl bez COVID testov, rúšok a ďalších s pandémiou súvisiacich obmedzení.