• Prázdninový polčas

• 03.08.2023 19:25
      • Ešte oddychujme
      • Moji milí žiaci,

tento týždeň je polčas  vašich zaslúžených prázdnin.

Píšem vám svoje dojmy z posledného dňa minulého školského roku.

V piatok 30.06. sme v plnej sláve ocenili všetkých, ktorí boli počas školského roku úspešní, či to bolo z mesta Piešťany od pána primátora, alebo priamo riaditeľské pochvaly, alebo ocenenie žiakov, ktorí urobili svoj najväčší pokrok. Medzi nimi boli aj naši najstarší žiaci- deviataci. Rozlúčka je vždy iná. Tento krát to bolo opäť povzbudzujúcou knihou, ktorú keď si vezmete do ruky a prečítate niektorú časť, vždy vás povzbudí k lepším výsledkom.

Deviataci, zanechali ste v škole viditeľnú stopu lásky a pomoci. Ďakujeme vám!

Potešili nás aj naši prváci, ktorí bravúrne zvládli prvý ročník a bolo to vidieť na ich usmievavých tvárach.

Spevom nás rozosmiali naši speváci, obohatili nás naši ôsmaci s prvákmi v divadelnom predstavení o naše patrónke školy sv. Márie Goretti. Gratulujeme! Hoci už bolo dosť teplo, vydržali sme až do konca sa spolu tešiť v oceneniach jednotlivých žiakov.

Svoj lentilkový ostrov si právom zaslúžili hlavný hrdinovia divadelného predstavenia „Malý princ“, ktoré so všetkými žiakmi štvrtákmi nacvičila triedna uč. 4.B Mgr. Majzlová- sr. Timotea. Právom si všetci z ostrova lentiliek odniesli chutné lentilky. Potešili nás svojim predstavením  až 3-krát. Ukázala sa tam aj krásna spolupráca rodičov žiakov s potrebami školy v tomto predstavení. Ďakujeme sr. Timotea a žiaci štvrtáci za krásny zážitok!

Veľké ďakujem patrí všetkým vám, milí žiaci, ktorí ste zviditeľnili našu školu v súťažiach, kde sme sa tento rok výborne umiestnili.

Stali sme sa Školou roka v mimoškolskej činnosti v rámci hodnotenia piešťanských škôl.

Taktiež naši tretiaci vyhrali súťaž za „Humánny čin roka“ v rámci hodnotenia piešťanských škôl.

Taktiež som hrdá na vás milí žiaci aj v akcii GORETTI FEST, kde sme sa všetci spolu tešili z nultého ročníka novej  Slávnosti našej patrónky školy.

A bez koho by ste toto všetko nezvládli?

Bez vašich rodičov a pedagógov. Im patrí naša veľká vďaka a úcta, ktorú prejavíte, že sa budete usilovať naďalej. Nezabudnite sa každý potešiť peknou knihou, zaujímavou úlohou. Ale najmä si dobre oddýchnite, naberte síl. Majte plno zážitkov, ktorými  potom budete môcť potešiť vašich spolužiakov a učiteľov.

Buďte opatrní a počúvajte svojich rodičov a starých rodičov. Ich láska nech je vám dostatočnou motiváciou k robeniu dobra všade, kde ste.

Prajem vám zo srdca dobrých priateľov, ale aj nazretie do zaujímavých kníh, aj učebníc,

a ešte veľa oddychu a radosti každý deň prázdnin ktoré sú pred vami.

Vaša riaditeľka Helenka!