• Naša vynovená školská knižnica

• 01.11.2022 13:22
      • Ako prebiehal tento deň
      • Novučičká, moderná Školská knižnica CSŠ vznikla vďaka Projektu "Cez kľúčové kompetencie k lepšiemu uplatneniu v praxi" a veľkej pomoci zúčastnených ľudí, podporujúcich tento projekt. V samom začiatku to bol náš Zriaďovateľ - Arcibiskupský úrad v Trnave, potom všetci potrebný odborníci v úprave miestnosti Školskej knižnice, dodávatelia nábytku a IKT techniky. A záver patril tým, ktorí našu obnovenú školskú knižnicu uviedli do života. Je to pod vedením pani učiteľky Majzlovej - sr. Timotea, ktorá sa stala nielen vedúcou knižnice, ale aj vedúcou čitateľského krúžku. Pri otvorení, ktoré bolo hneď po Dni školských knižníc - 24.10.2022 sme sa v úzkom školskom kruhu stretli všetci zúčastnení z prvého aj druhého stupňa, ale o tom už píše členka Novinárskeho krúžku Júlia Bročková:

Prišli sme po dvere, ktoré boli polepené rôznymi textami a uzamknuté červenou stuhou. Nevedela som si predstaviť ako bude prebiehať to otvorenie obnovenej školskej knižnice. Zišli sa tam triedy 2.A, 3.A, 4.A, 4.B a my z novinárskeho krúžku pod vedeným pani riaditeľky. Pani riaditeľka prestrihla červenú stuhu a na moje prekvapenie odstrihla kúsok z nej a povedala ,že založí album dejín školy a, že ten kúsok červenej stuhy bude symbolizovať znovuotvorenie školskej knižnice. Ako náhle som vošla dnu, všimla som si počítače, interaktívnu tabuľu a keď som sa otočila smerom k východu všimla som si, že na hornej stene sú veľmi známi spisovatelia z celého sveta. Boli tam zosnulí spisovatelia ale aj spisovatelia, ktorí ešte sú medzi nami. Potom sme sa dozvedeli pravidlá školskej knižnice. Tiež som si všimla aj závesy, ktoré mali na sebe nakreslené mapy niektorých oblastí a taktiež som si všimla zaujímavosti, ktoré boli na nástenke. Boli tam aj vtipy. Spozorovala som, že v deň kedy sa školská knižnica otvorila bol sviatok školských knižníc. V ešte nedorobenej školskej knižnici som pár krát bola a nemyslela som si, že tento projekt sa vyvrcholí až takto. To prostredie v ktorom som sa zrazu ocitla bolo pekné a sestra Timotea určite neurobila len pár úprav, musela ich urobiť veľa. A podľa mňa to za to stálo!

Rozhovor ďalšieho člena novinárskeho krúžku Michala Vargu  s vedúcou knižnice nájdete na našom blogu školských novín.

Tešíme sa, že opäť sme dali deťom a aj ich rodičom nazrieť a požičať si knižky z knižnice. Výpožičný čas bude v stredu od 13:30 hod. do 15:30 hod. Všetky potrebné informácie o konaní knižničných akcií sa žiaci a rodičia dozvedia od svojich triednych pani učiteliek.

Je to stále tak, ako povedala Matka Tereza: „Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala.“

Tešíme sa, ako nám to spolu pôjde. Záleží na každom z nás.

Riaditeľka  Helena Križanová

Fotografie z otvorenia vynovenej knižnice nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: