• GORETTI FEST 2023

• 06.06.2023 21:22
      • Slávnostný deň s arcibiskupom a Máriou Goretti
      • V prvý júnový pondelok, 5. júna 2023, sa na Cirkevnej spojenej škole sv. Márie Goretti uskutočnil prvý ročník Goretti festu.

K tomuto podujatiu nás inšpirovalo niekoľko dôvodov na oslavu: nedávny Deň detí; sviatok patrónky našej školy, ktorý inak pripadá na letné prázdniny, a tiež oslava 70. narodenín otca arcibiskupa Jána Oroscha, ktorý je zriaďovateľom našej školy.

Svojou prítomnosťou nás poctili vzácni hostia: spolu s otcom arcibiskupom Oroschom prišiel aj školský dekan dp. Rastislav Nitran a riaditeľ Arcibiskupského školského úradu dp. Ján Pollák. Otec arcibiskup s našim pánom farárom Branislavom Popelkom, pomocným duchovným dp. Bohumilom Mikulom a ďalšími prítomnými kňazmi slávil pre celé školské spoločenstvo slávnostnú sv. omšu vo farskom kostole sv. Štefana, kráľa.

Deti, rodičia i zamestnanci školy žili prípravami už niekoľko týždňov. Žiaci pod vedením pani učiteliek nacvičili krásny program. Videli sme vystúpenie mažoretiek, krúžku ľudového tanca a spevu aj spevácke vystúpenia našich talentovaných detí. Jednotlivé triedy si pripravili tematické nástenky a zaujímavé stánky - piekli sa palacinky a rozdávali milé darčeky. Pre deti boli pripravené športové súťaže zamerané na život sv. Márie Goretti, aj keď sme ich kvôli nepriaznivému počasiu museli odložiť na vhodnejšiu príležitosť. Rodičia prispeli ku krásnej oslave napečením množstva výborných slaných aj sladkých dobrôt či malými darčekmi, ktoré vyrábali spolu so svojimi deťmi.

Hoci počasie na poslednú chvíľu pripravenú slávnosť trochu pomenilo, organizátori ani deti nestratili hlavu a všetky naplánované body programu operatívne presunuli do telocvične a do tried. Školský dvor patril mladším súrodencom, rodičom i starým rodičom našich žiakov, ktorí si pri dobrej kávičke vychutnávali program i spoločné rozhovory.

Veľká vďaka za zorganizovanie dnešného podujatia patrí hosťom i všetkým dobrovoľníkom a organizátorom: pani učiteľkám a učiteľom, ostatným zamestnancom školy, pánu farárovi, účinkujúcim deťom a všetkým rodičom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspechu dnešnej slávnosti.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník Goretti festu!

Celý fotoalbum z Goretti fest-u nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu:

Foto: Marta Glossová, Erika Ander, Alexandra Chmelíková