• Voľby do Rady školy

• 19.06.2023 06:53
      • Informácie k voľbám zástupcov rodičov do Rady školy
      • Všeobecné informácie:

Voľby zástupcov rodičov do Rady školy (ZŠ aj MŠ) sa uskutočnia v utorok 20. júna 2023 o 16:00 hod. v telocvični základnej školy (I. stupeň, ulica Pod Párovcami 127 – vchod od kostola cez hnedú bránu).

Voľby prebehnú tajným hlasovaním.

Každá rodina má jeden hlas, to znamená, že nezáleží, či školu navštevuje 1, alebo viac detí a tiež obaja rodičia, resp. zákonní zástupcovia sa dohodnú a jeden z nich uskutoční hlasovanie.

Koho dieťa (deti) navštevuje základnú školu, vyberá zástupcov za základnú školu, koho dieťa (deti) navštevuje materskú školu, vyberá zástupcu za materskú školu (kto má dieťa aj na ZŠ, aj v MŠ, môže sa samozrejme zúčastniť oboch volieb).

Voľby zástupcov za základnú školu:

Jeden z rodičov (zákonných zástupcov) sa zapíše do prezenčnej listiny a prevezme od člena volebnej komisie volebný lístok.

Vo volebnom lístku označí (zakrúžkuje) mená najviac troch kandidátov a volebný lístok vhodí do volebnej urny.

Zoznam všetkých kandidátov, ktorí budú zapísaní vo volebnom lístku:

- Lucia Drábiková

- Hugo Gloss

- Katarína Hlbocká

- Zuzana Minárechová

- Zuzana Oslovičová

- Pavol Varga

Voľby zástupcov za materskú školu:

Vo volebnom lístku označí (zakrúžkuje) meno najviac jedného kandidáta a volebný lístok vhodí do volebnej urny.

Zoznam všetkých kandidátov, ktorí budú zapísaní vo volebnom lístku:

- Paula Zelenayová

PREDSTAVENIE KANDIDÁTOV

Všetci kandidáti dostali možnosť predstaviť (odprezentovať) sa voličom touto formou. Danú možnosť využili dve kandidátky.

Zuzana Oslovičová:

Za kandidátku ma nominovala Marta Glossová a nomináciu prijímam.

Som mamou štyroch detí a tri z nich už do našej školy chodia. Do prvého ročníka základnej školy som nastúpila v roku, keď škola vznikla. Neskôr som maturovala na cirkevnom gymnáziu, kde som ešte neskôr, po štátniciach tri roky aj učila. Na škole mi veľmi záleží, teším sa, keď napreduje. Budem rada, keď budem môcť byť nápomocná aj v Rade školy.

Katarína Hlbocká:

Volám sa Katarína Hlbocká, som matkou 8 detí, z ktorých 7 už našu CZŠ absolvovalo.

Najmladší Jakub je žiakom 4. ročníka. Do tejto školy vodíme deti nepretržite už 26 rokov a poznáme rôzne problémy, s ktorými sa škola pasovala. Vždy sme boli škole nápomocní rôznym spôsobom. S manželom Petrom sme bývalí dlhoroční členovia SĽUK-u, chodíme po školách po celom Slovensku robiť výchovné koncerty, zamerané na folklór, ľud. piesne, ľud. hud. nástroje, naše zvyky, tradície, obyčaje a tak umocňujeme v deťoch, žiakoch i študentoch povedomie a hrdosť k našej ľudovej kultúre, k nášmu krásnemu dedičstvu a nesmiernemu bohatstvu, ktoré naše Slovensko má. Okrem toho učím spev, klavír deti i dospelých. V kostole sv. Cyrila a Metoda som organistkou a speváčkou.

V minulosti som pracovala v Rade rodičov, do Rady školy som nominovaná prvý krát.

Mám dlhoročné skúsenosti v oblasti kultúry i školstva, v neposlednom rade s mnohými deťmi, s ktorými som bola v kontakte. Vďaka našim výchovným koncertom prichádzame do styku s mnohými riaditeľmi a pedagogickými pracovníkmi, od ktorých máme rôzne podnety, informácie, ktoré chcem posunúť práve našej cirkevnej škole, čím jej tak môžeme pomôcť.