• Deň detí na našej škole

• 31.05.2021 14:23
      • Ako oslávia svoj sviatok naše deti?
      • Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve a v Švajčiarsku v roku 1925, odvtedy sa slávi tento sviatok detí vo viacerých krajinách sveta.

Tento rok sme sa rozhodli osláviť sviatok veľmi kreatívne – zábavne a tvorivo..

Žiaci na 2. stupni si so svojimi triednymi pani učiteľkami a ostatnými pedagogickými zamestnancami školy zvolili individuálnu oslavu v triede, keďže ešte stále platia pravidlá Covid Semaforu na Slovensku. Budú ich spájať rôzne spoločné aktivity - kreatívny plagát triedy, hudobné vsuvky zábavy, ochutnávka doneseného , obohatenie žiakov učiteľovým nasadením.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifVšetko to bude v rytme radosti a zábavy.

1.stupeň bude mať taktiež individuálnu zábavu so svojimi triednymi učiteľmi a vychovávateľmi, hry, zábavu, prekvapenia, ale taktiež prekvapenie v podobe vystúpenia rodiny Hlbockých - ktorí sú obveselením tohto dňa pre naši menších školákov.

Najmenší škôlkári budú mať svoj sviatok v podobe hier na školskom dvore - súťaže a vzájomná radosť z prežitých zážitkov obohatia darčeky.

Darčeky dostanú všetky deti školy. Aj pani kuchárky sa nedajú zahanbiť a deťom pripravia ich obľúbené jedlo. Každý pedagóg a pracovník školy sa svojim úsilím pričiní, aby tento deň bol pre deti pokojným, radostným, zábavným - skrátka ich deň, deň detí.

Na poobedie ponúkame možnosť od nášho partnera Mestskej knižnice Piešťany, s ktorou máme veľmi dobrú spoluprácu, program pre deti:

Medzinárodný deň detí v knižnici

Komentovaná prehliadka výstavy Dnes vám hráme v zlatom ráme, divadelná dramatizácia na motívy knihy O zlatej rybke / O rybke Beličke a Literárno-výtvarný workshop na motívy knihy spisovateľky Ľudmily Podjavorinskej. Nenechajte si ujsť program k MDD v piešťanskej knižnici!