• Oznam z MŠVVaŠ SR

• 23.08.2021 09:10
      • Samotestovanie detí v rodinách podľa vôle rodičov
      • Vážení rodičia!

Prihováram sa vám k začiatku školského roku,  lebo sú takéto možnosti samotestovania v domácom prostredí, ktoré nám ministerstvo školstva poskytuje. Naša škola nebude testovať svojich žiakov, bude to na domácej dobrovoľnosti. Vy vo svojej rodičovskej zodpovednosti za zdravie vášho dieťaťa a ostatných detí, učiteľov a samozrejme aj vás, rodičov budete dodržiavať tieto pokyny:

1. Ste zodpovední, že nedáte choré dieťa do školy.

2. Keď sa vo vašom okolí vyskytne ochorenie Covid-19, budete to hlásiť škole, buď triednej učiteľke, alebo riaditeľke školy.

3. Nebudete robiť žiadnu paniku v podobe rôznych nepravdivých informácií, alebo poplašných správ.

4. Čokoľvek budete potrebovať sa dozvedieť, dozviete sa hneď, ako nám, teda škole to bude oznámené prostredníctvom nášho zriaďovateľa, alebo ministerstva školstva. Škola dodržuje pravidlá.

Tu je list, ktorý nám bol doručený emailom:

Vážená pani riaditeľka,

ministerstvo školstva na začiatku školského roka 2021/2022 poskytne antigénové samotesty na domáce použitie tým žiakom základných škôl, špeciálnych základných škôl, stredných škôl a špeciálnych stredných škôl, ktorých rodičia prejavia záujem o takýto druh samotestov, za účelom udržania bezpečného prostredia v školách. Takúto možnosť majú aj tí žiaci, ktorí sú zaočkovaní a aj tí žiaci, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, pokiaľ ich rodičia o ne prejavia záujem. Vo všetkých prípadoch je testovanie domácimi antigénovými samotestami dobrovoľné a bezplatné.

Každý žiak, ktorého rodič prejaví záujem, dostane 1 balenie, ktoré obsahuje 25 ks testov na domáce samotestovanie a 25 ks sterilných odberových tyčiniek. Pokiaľ sa rodič rozhodne využiť možnosť domáceho antigénového samotestovania, odporúčame ho realizovať v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy alebo v prípade, že žiak prejavuje niektorý z príznakov ochorenia COVID-19.

Prihláste sa prosím vás emailom na css.piestany@gmail.com ak máte záujem o domáce samotestovanie. Napíšte svoje meno , meno dieťaťa, triedu. Je to záväzné, keď sa prihlásite. Treba sa prihlásiť do 25.08.2021, teda do stredy. Škola potom spraví potrebné kroky, aby ste 1 balenie dostali do domáceho prostredia.

Verím, že všetko pôjde tak, ako vám píšem, k vašej spokojnosti.

Prajem vám ešte pekný čas s deťmi a vyprosujem hojné Božia požehnanie na každý deň.

Vaša riaditeľka Helenka