• Je to tu - Nový školský rok sa začína

• 29.08.2021 21:41
      • Organizačné informácie prvých dvoch školských dní
      • Vážení rodičia, milé deti!

Je tu čas, kedy sa opäť stretneme v škole. Školský rok začneme vo štvrtok 02.09.2021.

Pred začiatkom školského roka, teda do 01.09.2021 do 16:00 hod. vyplnia rodičia žiakov Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti za žiaka ONLINE podľa návodu na stránke školy. Tento dokument nám hovorí o tom, že deti prídu do školy zo zdravého domáceho prostredia. Tým chránime nielen deti, ale aj učiteľov a samozrejme aj vás samých.

Čo nás čaká prvé dva dni?

Štvrtok - 02.09.2021

Stretneme sa o 7:45 hod. pred kostolom sv. Štefana. Budete tam vidieť svoje triedne pani učiteľky.

Noví piataci budú hľadať školského sociálneho pedagóga Marínu (ktorú veľmi dobre poznáte), bude stáť s vašou novou triednou pani učiteľkou.

Rodičia prvákov budú hľadať pani učiteľku Kláru Gmitterovú, ktorá pôjde s deťmi do kostola.

Všetci žiaci so svojimi triednymi učiteľmi pôjdu do kostola na zahajujúcu svätú omšu, kde sa žiakom prihovorí aj pani riaditeľka Helenka. Nezabudnite dať deťom rúška, ktoré sú ešte stále v interiéri povinné.

Po svätej omši pôjdeme všetci na školský dvor I.stupňa, kde si spolu povieme všetko, čo nás najbližšie dni bude čakať.

Po zahájení školského roka na školskom ihrisku pôjdu prváci a piataci so svojimi triednymi do tried, ostatní žiaci pôjdu domov.

Piatok - 03.09.2021

V piatok je prvý piatok v mesiaci. To znamená, že sa opäť stretneme pred kostolom o 7:45 hod., každý žiak pôjde ku svojej pani učiteľke triednej.

Po svätej omši pôjdu všetci žiaci do svojich tried, kde sa dozvedia od triednych učiteľov všetky informácie ku začiatku nového školského roka.

Prvý stupeň sa učí štyri vyučovacie hodiny, druhý stupeň päť vyučovacích hodín, potom nasleduje obed.

Prvý stupeň s ŠKD a druhý stupeň podľa pokynov učiteľov.

Do budovy školy môžu vstúpiť len rodičia prvákov, ktorí musia priniesť písomné vyhlásenie návštevníka o bezpríznakovosti.

Tešíme sa na vás a veríme, že spolu všetko dobre zvládneme.yes

Vaša riaditeľka Helenka.