• Fyzici aj v 8.ročníku

• 23.04.2023 17:26
      • Zážitkové učenie
      • Dňa 10.03.2023 sa žiaci v 8.A triede premenili na známych, ale aj menej známych a úplne neznámych fyzikov.

Zážitkovým učením bolo si priblížiť a predstaviť zaujímavých ľudí z oblasti vedy, ktorí pre fyziku spravili a obetovali veľa. Ich životopisy, objavy, ocenenia a zásluhy slovenských aj zahraničných fyzikov, o ktorých sme ani len netušili nám predstavili ôsmaci v plnej paráde.

Kreativite sa medze nekládli a v rámci jednej vyučovacej hodiny sa nám predstavili v dobových kostýmoch slovenskí, európsky, ale aj fyzici iných kontinentnov ako je Čína a Amerika.

Z naštudovanými informáciami predstúpili pred tabuľu, predstavili sa, z akej krajiny pochádzajú, aké boli ich osobné úspechy, objavy, ocenenia a prínosy do spoločnosti. Informácie neboli len poučné, ale veľmi zaujímavé a dokonca aj vtipné.

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: