• Mesiac lesov

• 18.05.2023 09:02
      • Prírodoveda v prírode

• Mesiac Apríl sa celoslovensky nesie v myšlienke ochrane lesov.

Túto myšlienku sme prepojili  s vyučovaním témy zameranej na lesy s tretiakmi na hodine prírodovedy. Po zvonení sme sa presunuli pod altánok na prvom stupni, kde sme si v rámci rozhovoru rozprávali aký má význam les, kedy doň chodíme, čo nám poskytuje, ako vieme spracovať dary, ktoré v ňom nachádzame v podobe rastlín, hríbov, zvierat, nerastov.

Následne pracovali žiaci v skupinách v neďalekom parčíku pri rodinných domoch. Zisťovali, ktoré stromy poznajú podľa názvov, ako vyzerajú ich listy, kôra, ako kvitnú a prezrádzali si navzájom aj rôzne zaujímavosti, ktoré o vybraných druhoch stromov vedeli. Žiaci sa naučili, že z brezovej kôry vieme na jar zbierať vodu, že ihličnan, ktorého ihličie  po rozmrvení v prstoch vonia citrusovou vôňou nazývame Duglaska.

Záverečnou aktivitou bolo meranie priemeru kmeňov stromov  v skupinách. Ako žiaci pracovali, si môžete pozrieť v galérii po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: